Organization Calendar (Norwich Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 20, 2019-Feb 09, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Bantam LL
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Atom LL 2
11:30 AM
vs. Atom LL
Peewee LL
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Peewee REP
3:00 PM
vs. Port Dover Pirates
Atom Rep
3:10 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [O-A-DD-B-2]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Plattsville Rage
Midget AE
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Peewee REP
8:15 PM
@ Burford Coyotes
Burford [PWBRR13]
Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Sr. I.P. Program & Jr. I.P. Program
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
@ Waterford Wildcats 1
Waterford [NA39]
Atom Rep
7:00 PM
vs. Cayuga Stars
Atom Rep
7:10 PM
@ St. George Generals
SDCC [ACRR13]
Midget AE
8:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes AE
Midget Rep
8:15 PM
vs. Port Dover Pirates
Midget Rep
8:15 PM-9:15 PM
Linked Game Cancelled
Midget Rep
8:20 PM
@ Plattsville Rage
Plattsville [O-M-DD-A-4]
Atom Rep
7:00 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [O-A-DD-B-4]
Peewee REP
8:15 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [O-P-DD-C-4]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee LL
6:00 PM
vs. Delhi Rockets 2
Atom Rep
7:00 PM
vs. Simcoe Warriors
Peewee REP
8:00 PM
vs. Burford Coyotes
Midget Rep
9:00 PM
vs. Plattsville Rage
Midget Rep
9:30 PM
@ Ayr Flames
NDCC [MBRR21]
Peewee REP
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom LL
8:00 AM-9:30 AM
Practice
Jr. I.P. Program
9:30 AM
vs. Simcoe
Tyke
10:30 AM
vs. Simcoe
Novice LL
11:30 AM-1:00 PM
Practice
Sr. I.P. Program
1:00 PM
@ Delhi
Atom Rep
1:00 PM
vs. Cayuga Stars
Atom Rep
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Bantam LL
2:30 PM
@ Burford Coyotes
Burford [BA06]
Atom LL 2
2:30 PM-4:00 PM
Practice
Midget Rep
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Peewee LL
5:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes 2
Midget AE
9:30 PM
@ Ayr Flames AE
NDCC [MCRR18]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
Novice LL
9:50 AM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [NA11]
Atom LL
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Atom LL 2
11:30 AM
vs. Six Nations Blackhawks 2
Peewee LL
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Peewee REP
3:00 PM
vs. Port Dover Pirates
Bantam LL
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
4:40 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [O-A-DD-B-6]
Midget AE
5:15 PM
@ Aylmer Flames
Atom Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
6:50 PM
@ Plattsville Rage
Plattsville [O-M-DD-A-6]
Peewee REP
7:00 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [O-P-DD-C-6]
Midget Rep
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Sr. I.P. Program & Jr. I.P. Program
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget AE
7:00 PM
vs. Aylmer Flames
Midget Rep
8:15 PM-9:15 PM
Linked Game Cancelled
Midget Rep
8:15 PM
vs. Ayr Flames
Midget Rep
8:15 PM-9:30 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Langton Leafs
Langton [ACRR19]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee LL
6:00 PM
vs. Delhi Rockets 1
Atom Rep
7:00 PM
vs. Plattsville Rage
Midget AE
7:30 PM
@ New Hamburg Huskies AE
Peewee REP
8:00 PM
vs. Delhi Rockets
Bantam LL
9:00 PM
vs. Simcoe Warriors 1
Novice LL
6:00 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [NA27]
Peewee REP
8:25 PM
@ Aylmer Flames
Midget Rep
9:15 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [MBRR27]
Sr. I.P. Program
9:30 AM
vs. Ayr
Jr. I.P. Program
9:30 AM
vs. Simcoe
Tyke
12:00 PM
@ Simcoe
Novice LL
12:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes 1
Atom LL 2
3:30 PM
@ Ingersoll Express 1
Thamesford [AC06]
Bantam LL
3:30 PM
@ Paris Wolf Pack 1
Atom LL
4:30 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [AC30]
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
Peewee LL - Doug Perkes Memorial
Atom LL
10:30 AM
vs. Ingersoll Express 1
Atom LL 2
11:30 AM
vs. Ingersoll Express 3
Tyke
2:30 PM
@ Delhi
Atom Rep
2:35 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [ACRR22]
Bantam LL
4:50 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [BA42]
Midget Rep
5:25 PM
@ Plattsville Rage
Plattsville [MBRR30]
Peewee REP
8:00 PM
@ Waterford Wildcats
Waterford [PWBRR23]
Atom LL
7:00 PM
@ Six Nations Blackhawks 2
Ohsweken [AC40]
Midget AE
7:00 PM
vs. Ayr Flames AE
Midget Rep
8:15 PM
vs. Delhi Rockets
Peewee LL
7:00 PM
@ Simcoe Warriors 2
Talbot [PWA28]
Peewee LL
6:00 PM
vs. Simcoe Warriors 3
Atom Rep
7:00 PM
vs. Langton Leafs
Peewee REP
8:00 PM
vs. Hagersville Hawks
Bantam LL
9:00 PM
vs. Paris Wolf Pack 2
Atom Rep
7:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [ACRR03]
Jr. I.P. Program
9:30 AM
vs. Langton
Tyke
10:30 AM
vs. Burford
Novice LL
11:30 AM
vs. Simcoe Warriors 1
Sr. I.P. Program
7:00 PM
@ Paris LL
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from norwichminorhockey.ca on Wednesday, January 23, 2019 at 6:27 AM